Radiofrekwencja mikroigłowa i bezigłowa – jak wybrać sprzęt do liftingu twarzy i usuwania rozstępów?

RF Frakcyjny łączy technologie fal radiowych i mezoterapii mikro igłowej. W standardowych zabiegach ujędrniających, naskórek stanowi główną przeszkodę dla dokładnego działania.

Urządzenie RF Frakcyjny zawiera kartridż z igłami, które pełnią również rolę elektrod. Igły, przedostając się przez naskórek, a nastpnie wysyłają w głąb skóry fale radiową, co powoduje natychmiastowe obkurczenie kolagenu i elastyny. Wysoka temperatura (40-60 stopni Celsjusza) wywoływana przez fale radiową w połączeniu z mikronakłuciem skóry powoduje znaczne obkurczenie włókien. Zabiegi mezoterapii mikro igłowej znane są już od dłuższego czasu, jednak w ostatnich latach coraz mocniej zyskują na popularności. Nakłucie skóry podczas przyłożenia głowicy z kartridżem doprowadza do powstania uszkodzeń mechanicznych, co powoduje powstawanie nowych włókien. Synergia dwóch technologii umożliwia lepsze efekty zabiegowy, który jest nieosiągalny z wykorzystaniem zabiegów z zakresu kosmetologii białej. Defekty skóry, które do tej pory były oporne na działanie innych zabiegów estetycznych, teraz są możliwe do zniwelowania lub całkowitego usunięcia.

Radiofrekwencja mikroigłowa – czym jest RF frakcyjny?

RF Frakcyjny (Radiofrekwencja mikroigłowa) to jedna z najlepszych obecnie technologii przebudowujących skórę. Oznacza to, że idealnie sprawdzi się przy zabiegach odmładzających i liftingujących, jak i przy zabiegach usuwających rozstępy oraz blizny potrądzikowe. Redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych to nie lada wyzwanie, dla każdego specjalisty. RF Frakcyjny umożliwia osiągnięcie spektakularnych efektów, kiedy inne technologie wcześniej zawiodły. Rozstępy są defektem kosmetycznym, który fizjologicznie dotyka większości kobiet. Nasilają się w okresie wzrostu, dojrzewania czy też ciąży. Wiele kobiet po ciąży zmaga się z rozstępami w okolicy brzucha, piersi czy też pośladków. Dzięki tej technologii RF , jesteśmy w stanie znacznie zmniejszyć ich widoczność, a tym samym poprawić komfort psychiczny naszych klientek.

Urządzenia RF Frakcyjne igłowe i mikroigłowe (Radiofrekwencja igłowa i mikroigłowa) dostepne w ofercie EsteTech, pozwalają dostosować parametry zabiegu do potrzeb klienta. Można ustawić głębokość wprowadzania igieł w skórę w zakresie od 0,5 do 4,0 mm. Na przykład, jeśli chcemy uzyskać efekt resurfacingu twarzy, wybieramy 1 mm, a przy rozstępach 2,5 mm. Również możemy wybrać rodzaj fali, jaką chcemy wykorzystać – monopolarną lub bipolarną. Dzięki możliwości wyboru kilku rodzajów urządzeń kosmetycznych, moamy pełną dowolność jeśli chodzi o dokładną specyfikację danego urządzenia do liftingu. W naszym zakresie są zarówno urządzenia RF frakcyjne z jedną jak i dwoma głowicami zabiegowymi oraz urzadzenia z głowicą wyposażoną w system podciśnienia.

RF Frakcyjny z vacuum czy bez?

Urządzenie rf frakcyjny (Radiofrekwencja mikroigłowa) występuje w kilku wersjach, w tym z głowicą mikroigłową z i bez vacumm. Główną różnicą między tymi głowicami jest dokładność przeprowadzanych zabiegów. Przy dużej gęstości igieł, nie każda skóra jest na tyle sprężysta, że pozwoli na dotarcie każdej igły na tą samą głebokość. Przy wykonywaniu zabiegu mogą wystąpić obszary, gdzie igły z wiekszym oporem będą musiały przebić warstwę ochronną naskórka, przez co mogą nie dotrzeć na zakładaną głębokość. Różnica jest oczywiście niewielka, jednak zastosowanie nasadki z podciśnieniem pozwala zassać wybrany fragment skóry i wówczas uruchomić mechanizm z mikroigłami. Pozwala to stosować urządzeniew przypadku wiodkiej skóry, gdzie igły nie mają aż tak dużego zakresu wysinięcia.

RF frakcyjny czy laser CO2

Laser ablacyjny CO2 jest najczęściej doradzanym zabiegiem redukującym rozstępy, blizny potrądzikowe czy też odmładzającym skórę twarzy. RF Frakcyjny jest alternatywą tego zabiegu, ale nie wymaga aż tak długiego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu RF Frakcyjnego, szybciej wracamy do życia codziennego, co jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem dla wielu klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilka dni nieobecności w pracy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniu RF frakcyjny mikroigłowy i bezigłowy, oraz innych urządzeniach do liftingu twarzy, usuwania rozstępów, zmarszczek czy blizn, sprawdź koniecznie pozostałe wpisy w naszej bazie wiedzy.