Urządzenia kosmetyczne do salonu — jak wybrać nowy sprzęt?

Prowadzenie salonu kosmetycznego wiąże się przede wszystkim z dostosowaniem oferty do oczekiwań klientów. Nieprzemyślany zakup urządzenia kosmetycznego może wiązać się z brakiem zainteresowania ze strony naszej grupy docelowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki wybrać odpowiedni sprzęt kosmetyczny, który będzie pożądany przez obecnych klientów, oraz pozwoli pozyskać nowych, sprawdź koniecznie ten wpis.

Wiele osób zaczyna prowadzenie działalności przez oferowanie zabiegów z zakresu białej kosmetologii. Wraz ze wzrostem oczekiwań klientów, pojawia się jednak konieczność wprowadzenia zabiegów inwazyjnych oraz wyposażenia salonu w profesjonalny sprzęt kosmetyczny. W tym miejscu możemy popełnić bardzo wiele błędów, które zamiast stymulować rozwój naszego salonu, będą dodatkowym obciążenie.

Urządzenia kosmetyczne

W kategorii sprzętu kosmetycznego, mamy do wyboru wiele specjalistycznych urządzeń takich jak:

 • lasery diodowe do depilacji,
 • lasery frakcyjne CO2 do usuwania blizn i rozstępów,
 • Lasery IPL SHR E-Light,
 • Lasery neodymowe i pikosekundowe,
 • Kriolipolizy,
 • Urządzenia do endermomasażu,
 • HIFU i HIFU 3D,
 • RF frakcyjny,
 • Urządzenia EMS do budowania mięśni,
 • Urządzenia do hydradermabrazji i dermabrazji,
 • Kombajny kosmetyczne

Każde urządzenie z wymienionej wyżej kategorii pozwala nam oferować inny zakres usług w naszym salonie kosmetycznym. Z łatwością znajdziemy profesjonalne urządzenia kosmetyczne, które są dedykowane do rozwiązania konkretnego problemu, jak np. sprzęt do depilacji laserowej, oraz wielofunkcyjne sprzęty, które pozwalają skupić się na modelowaniu sylwetki, w tym redukcji tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu i poprawie wyglądu skóry.

Jak wybrać urządzenie kosmetyczne do salonu?

To, w jakie urządzenie kosmetyczne wyposażymy nasz salon, w dużej mierze będzie definiowało potencjalną grupę klientów, jaką możemy pozyskać. Wybór specjalistycznego sprzętu, który jednorazowo usuwa dość rzadko występujący problem, nie do końca może być trafionym wyborem z biznesowego punktu widzenie. W przypadku gdy chcemy dotrzeć z ofertą do jak największej grupy odbiorców, powinniśmy celować w urządzenia kosmetyczne, które zapewnią nam przede wszystkim cykliczność zabiegów w ciągu kolejnych lat. Mowa tu o wszelkiego rodzaju zabiegach, które cechują się koniecznością wykonania przynajmniej 6-10 serii oraz konieczności wykonania zabiegów przypominających co kilka tygodni czy miesięcy. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję utrzymania stałych klientów, co odciąży nas w poszukiwaniu nowych.

Nowe urządzenie kosmetyczne i cennik zabiegów

W zależności od lokalizacji naszego salonu, cena za zabieg wykonany tym samym urządzeniem może być inna ze względu na samą lokalizację, zamożność klientów, jak i poziom konkurencji. Bardzo dobrym przykładem może tu być studio depilacji, gdzie wykonywane są dedykowane zabiegi depilacji laserowej. W zależności od lokalizacji i rodzaju urządzenia, jakim dysponujemy, możemy oferować zabiegi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za jedną partię. Tak duża rozbieżność w cenach zabiegów może drastycznie zmienić rentowność urządzenia kosmetycznego, dlatego warto przeprowadzić dokładne rozeznanie dotyczące zabiegów dostępnych w naszej okolicy oraz sprzętu, jakim dysponują inne salony kosmetyczne.

Kombajn kosmetyczny czy dedykowane urządzenie kosmetyczne?

Zakup urządzenia za kilkadziesiąt tysięcy złotych to bardzo często duży wydatek dla wielu przedsiębiorców z kategorii kosmetologii. Tu możemy mieć dylemat przed inwestycją wielogłowicowy kombajn kosmetyczny i urządzenie jednogłowicowe do wąskiej grupy zabiegów.

W przypadku zakupu popularnego kombajnu kosmetycznego z głowicą IPL ND-YAG i RF, możemy wykonać nawet kilkanaście zabiegów na twarz i ciało, co może być dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy nasz salon znajduje się w mniejszej miejscowości, gdzie potencjalna grupa klientów ma dość szeroki zakres potrzeb związanych z zabiegami kosmetycznymi. Popularne kombajny kosmetyczne pozwalają wykonać zabiegi zarówno na twarz, jak i ciało, w tym:

 • fotoodmładzanie,
 • usuwanie rumienia,
 • redukcja trądziku i przebarwień,
 • usuwanie owłosienia,
 • spłycenie zmarszczek,
 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • poprawa elastyczności,
 • usunięcie tatuażu i makijażu permanentnego,
 • peeling węglowy.

Dysponując jednym urządzeniem kosmetycznym, jesteśmy w stanie oferować niezwykle wiele profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które do niedawna wymagały zakupu kilku dedykowanych sprzętów.

Warto jednak zaznaczyć, że kombajn kosmetyczny jest kompromisem między wysoką skutecznością wykonywanych zabiegów i ceną samego sprzętu kosmetycznego. Wysokiej jakości maszyny kosmetyczne są dedykowane do konkretnego problemu i posiadają jedną głowicę zabiegową o wysokich parametrach technicznych. Kombajn kosmetyczny ze względu na swoje rozmiary, bardzo często nie jest w stanie zapewnić nam rozwiązań z najwyższej półki przez swoją multifunkcyjność.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak wybrać odpowiedni sprzęt kosmetyczny do nowego lub już istniejącego salonu, sprawdź pozostałe wpisy na naszej stronie lub skontaktuj się z doradcą klienta ESTETECH.