Profesjonalne urządzenie do modelowania i wyszczuplania sylwetki

Wprowadzenie do oferty salonu urządzenia, które pozwoli nie tylko na miejscową redukcję tkanki tłuszczowej, ale również redukcję cellulitu czy budowę mięśni może sprawić, że dotrzemy z ofertą do nowej grupy klientów, którzy nie mają ochoty na męczące i niekomfortowe treningi, a zamiast tego z przyjemnością wybiorą kilkudziesięciominutową sesję w gabinecie modelowania sylwetki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie technologie są skuteczne w zabiegach modelowania i wyszczuplania sylwetki, sprawdź koniecznie ten wpis.

Popularne urządzenia do modelowania i wyszczuplania sylwetki

Wśród urządzeń kosmetycznych, które są stosowane do wykonywania zabiegów wyszczuplających, modelujących, ujędrniających i budujących mięśnie możemy spotkać zarówno dedykowane sprzęty, jak i kombajny kosmetyczne z głowicą do kriolipolizy, endermomasażu, liposukcji ultradźwiękowej, EMS, lipolaserami i falą radiową. Każda z technologii jest skierowana na rozwiązanie innego problemu.

Urządzenia do kriolipolizy

Kriolipoliza to jedna z najczęściej spotykanych technologii wśród urządzeń do modelowania i wyszczuplania sylwetki. Głowica do kriolipolizy pozwala na miejscową redukcję tkanki tłuszczowej przez obniżenie temperatury, wskutek czego dochodzi do rozpadu komórek tłuszczowych. Duża skuteczność oraz łatwość przeprowadzania zabiegów z wykorzystaniem urządzenia do kriolipolizy sprawia, że urządzenia z tej kategorii są bardzo często wybierane jako kombajny do modelowania sylwetki.

Urządzenie do endermomasażu

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia do masażu podciśnieniowego pozwalają na wymodelowanie, ujędrnienie i wyszczuplenie sylwetki. Urządzenia kosmetyczne z głowicą do masażu próżniowego, stymulują miejscowo organizm do spalania tkanki tłuszczowej oraz usuwania toksyn z organizmu. Głównym kierunkiem wyboru urządzeń do endermomasażu jest jednak zwalczanie cellulitu, dlatego też w wielu studiach modelowania sylwetki możemy spotkać kombajny kosmetyczne i dedykowane urządzenia z głowicą do endermomasażu.

Urządzenie do budowania mięśni EMS (elektrostymulacja)

Urządzenie z technologią EMS to nowość, która dopiero w 2022 roku zaczęła pojawiać się w większej ilości salonów kosmetycznych oraz studiach modelowania sylwetki. Technologia EMS jest kolejnym krokiem w stronę kompleksowego modelowania i wyszczuplania sylwetki przez możliwość oferowania dedykowanych zabiegów, które skupiają się na pracy mięśni. Głowica EMS wykorzystuje impulsy elektromagnetyczne do wywołania skurczów mięśni. W praktyce oznacza to stymulację mięśni w bardzo głębokich partiach, co było niemożliwe z wykorzystaniem obecnie znanych urządzeń kosmetycznych. Tego rodzaju urządzenia to znakomite uzupełnienie klasycznych zabiegów skierowanych na miejscowe modelowanie sylwetki.

Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej

Tego typu urządzenia wykorzystują działanie ultradźwięków, które docierają do komórek tłuszczowych. Odpowiednio dobrana częstotliwość emitowania ultradźwięków wypływa na pojawienie się zjawiska kawitacji w tkankach, które skutkuje uszkodzeniem błony komórkowej. W efekcie tłuszcz z wybranych partii ciała jest transportowany przez układ limfatyczny do wątroby. Tego rodzaju urządzenia kosmetyczne są bardzo często spotykane w przypadku kombajnów kosmetycznych do modelowania sylwetki, gdzie zabiegi z tej kategorii są stosowane jak dopełnienie po przeprowadzeniu serii zabiegów kriolipolizy.

Lipolaser

Głowice z lipolaserami to znakomite uzupełnienie głównych technologii do modelowania i wyszczuplania sylwetki, dlatego zdecydowana większość urządzeń z tej kategorii jest dostępna w postaci multifunkcyjnych kombajnów. Sam lipolaser pozwala na przeprowadzenie zabiegów biostymulujących naturalne kanały metaboliczne. Przenikanie przez skórę, światła o długości 650 nm wpływa na rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe, które przez układ limfatyczny są transportowane i wydalane z organizmu.

Urządzenie do modelowania sylwetki

W tej kategorii urządzeń są zarówno zwolennicy dedykowanych urządzeń, jak i kombajnów kosmetycznych. To jaki rodzaj urządzenia kosmetycznego lepiej sprawdzi się w naszym gabinecie kosmetycznym czy studio modelowania sylwetki zależy od wielu czynników. Dlatego też, przed zakupem konkretnego sprzętu, warto skontaktować się z doradcą ESTETECH, który doradzi w wyborze technologii.

Warto jednak pamiętać o kompleksowej ofercie zabiegów, które pozwolą na pełną obsługę każdego klienta, który potrzebuje zarówno redukcji tkanki tłuszczowej, jak i poprawy wyglądu skóry po przeprowadzonych zabiegach. Doskonałym rozwiązaniem jest więc zakup dedykowanego rozwiązania o bardzo dużej skuteczności oraz kombajnu kosmetycznego jak uzupełnienia efektów modelowania czy wyszczuplania.